Nic bardziej nie przytłacza jak ciemne, ponure pomieszczenie. By ożywić każdy pokój wystarczy naprawdę niewiele. Odpowiednie dobranie oświetlenia pomoże zaakcentować ciekawe wzory na ścianie, doświetli miejsce pracy czy uwidoczni obraz na ścianie. Jak możemy w ciekawy i prosty sposób doświetlić pomieszczenie?

Światło dzienne

Często nie mamy wpływu na wielkość czy rozmieszczenie okien w mieszkaniu. Jednak ważne, by te, które posiadamy, nie były niczym zasłonięte. Wysoka szafa czy grube zasłony uniemożliwiają przedostanie się światła słonecznego do wnętrza, przez co tworzą się smutne cienie na ścianach czy w kątach pokojów, a całe pomieszczenie wygląda raczej na piwniczną izbę niż piękny salon. W przypadku małych okien warto przemyśleć rozmieszczenie mebli, by nie zasłaniały one okna nawet na centymetr. Dobrze też zastosować rolety z lekko przepuszczalnych tkanin i w jasnych barwach.

Światło punktowe

Jeśli mimo odsłonięcia okien nadal w pokoju wydaje się być ciemno warto zastosować dodatkowe doświetlenie. Z pomocą przychodzą nam nie tylko lampy sufitowe, ale także wszelkiego rodzaju kinkiety i lampy stojące. Niektóre modele są na baterie, dzięki czemu nie musimy martwić się o poprowadzenie nowych przewodów elektrycznych.

Światło LED
Oświetlenie LED w dość ciekawy sposób może doświetlić nawet najbardziej wymagające pomieszczenie. Występowanie na rynku punktowych diod, listew czy taśm LED powoduje, że aranżacja przestrzeni jest niemalże dziecinnie prosta. Dokładając do systemu oświetlenia zasilacz montażowy LED, odpowiednie moduły i sterowniki możemy w ciekawy sposób poprowadzić światło pod sufitem, szafkami czy nawet obramować ulubiony obraz. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wydajne zasilacze LED znajdziecie pod tym adresem: https://led-labs.pl/zasilacze-led