Australia wydaje się nam kontynentem bardzo odległym i nikt nawet nie pomyśli, żeby wyjechać tam na studia. W sumie, dlaczego by nie?Renomowane uczelnie, bardzo dobra infrastruktura, rynek pracy o dużych perspektywach, kangury, koale i wiele innych rozmaitych atrakcji – właśnie to nas spotka na studiach w Australii. To co w drogę?

Jakie są wymogi formalne oraz system organizacji studiów na tym kontynencie? Aby dostać się na studia w Australii (Open Conexus) trzeba spełnić kilka podstawowych wymogów. Jednym z ważniejszych to oczywiście biegłe porozumiewanie się w języku angielskim i posiadanie odpowiedniego dokumentu, który będzie potwierdzał nasze kompetencje. Sprawdzenie znajomości języka angielskiego czeka nas jednak także podczas egzaminu IELTS, który w wielu przypadkach jest decydujący o dostaniu się na studia. Warto się zatem postarać o jak największą liczbę punktów!

Jednak sama znajomość języka to na prawdę za mało. Bardzo ważna jest także matura, aby dostać się na studia pierwszego stopnia lub dyplom, który potwierdza ukończenie szkoły wyższej w celu dostania się na studia drugiego stopnia ewentualnie studia podyplomowe. Każdy dokument musi być wystawiony w języku angielskim lub przetłumaczony i potwierdzony przez notariusza!

Rok akademicki w Australii, podzielony jest na dwa semestry, więc na wydawać nam się może, że jest zupełnie jak samo jak u nas. Możliwość otrzymania wizy studenckiej nie jest związana z posiadaniem statusu studenta w Polsce . Wiza studencka Australia (zob. openconexus.pl) wydawana jest osobom podejmującym edukację w Australii na okres minimum trzech miesięcy.