Kto choć raz widział rolety rzymskie, ten zapewne wie, że są one jednym z najbardziej eleganckich sposobów ozdabiania okna. A do tego spełniają również funkcję praktyczną, ponieważ pozwalają zaciemnić pomieszczenie, odgrodzić się od palącego słońca oraz ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Kto myśli o roletach tego rodzaju, temu zapewne na myśli przychodzą plisy. Nic dziwnego, to właśnie one stanowią główny element charakterystyczny dla rolet w stylu rzymskim.

warto-wyposazyc-okna-w-rolety-rzymskieDlaczego rolety rzymskie? Odpowiedzi może być wiele. Jak już wspomniano są one bardzo eleganckie, a dodatkowo modne, zwłaszcza w rozwiniętych miastach jak Wrocław. Pomimo swojej elegancji nie oznacza to jednak, że pasują wyłącznie do klasycznych salonów. Bardzo dobrze sprawdzają się również we wnętrzach minimalistycznych. A same plisy fajnie komponują się w różnych pomieszczeniach. Począwszy od kuchni, przez wspomniany salon czy sypialnię, aż po hol. To ich wielka zaleta, że rolety rzymskie są tak uniwersalne, choć na to powszechne ich stosowanie wpływa zapewne spora różnorodność. Plisy różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale również materiałem i sposobem łączenia.

Klienci sklepów wnętrzarskich śmiało zatem wybierają rolety rzymskie z bogatej oferty tego rodzaju produktów. Chwalą sobie również takie rozwiązanie, ponieważ właśnie ten rodzaj rolet stanowi bardzo dobre połączenie estetyki z funkcjonalnością. W kraju nad Wisłą plisy zyskują na znaczeniu, a wielu Polaków chętnie zamieniło swoje dotychczasowe rolety na te w rzymskim stylu.

Wrocław renomowane rolety rzymskie oferuje w tym salonie:
http://wolakrakzal.com.pl/produkty/story-rzymskie/