Gruzja – kraj pełen niespodzianek

Nie ma lepszego miejsca do spędzenia udanych wakacji niż Gruzja. To cudowne miejsce, które ma wiele do zaoferowania zarówno wielbicielom opalania się na nadmorskiej plaży, oraz amatorów górskich wycieczek. Linia brzegowa znajduje się zaraz przy górach. Gruzja, ze względu na swoje położenie, ma ciekawy charakter. Z jednej strony jest lekko chorwacka (kamieniste plaże, gorąco), troszkę turecka (Batumi leży w odległości parudziesięciu kilometrów od granicy z tym państwem), trochę rosyjska (wielu turystów z Rosji). Dzięki temu wycieczka do Gruzji, może stać się niezapomnianym przeżyciem.

Gruzja wakacje marzeń

Gruzini to naród bardzo przyjacielski i otwarty. Wyjątkowo darzą oni sympatią Polaków. Są bardzo gościnni, dlatego planując swoją pierwszą wyprawę do tego kraju warto wynająć pokój w prywatnym mieszkaniu, a nie w zamkniętym hotelu. Mieszkając u Gruzinów na pewno będziemy mieli okazję skosztować lokalnej kuchni w najlepszym wydaniu, spróbować domowego wina (w hurtowych ilościach) i posłuchać słynnych toastów. Toasty podczas biesiad są elementem kultury gruzińskiej. Wygłaszać je może zarówno gospodarz, jak i goście. Są one wyniosłe, poważne i trwać mogą od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak tam trafić?

Do Gruzji bez problemu można dolecieć samolotem. Ruch turystyczny obsługują dwa lotniska, jedno w Tbilisi (stolica państwa), drugie, mniejsze – w Kutaisi. Z lotnisk można łatwo podróżować po całym kraju korzystając z busików, które mniej lub bardziej regularnie krążą po ulicach. Komunikacja jest naprawdę tania, co pozwala w krótkim czasie zwiedzić większą część tego wspaniałego państwa.